Але ми не живемо в ідеальному світі, тому потрібні менеджерські ролі в проєкті, які допоможуть моніторити процеси та спрямовувати технічну команду. Моя суб’єктивна думка, але щось може бути цікаве в роботі делівері менеджера? Це просто продаж людиногодин і впарювавання клієнтам переважно якогось булшиту, щоб хоч якось білати їхні часто напівмертві проекти, ось максимальний вплив на бізнес галери, який вони можуть зробити. Мій пойнт в тому що міняти невелику технічну відповідальність, цікаві задачі й вільний час на відповідальність менеджера і їх рівня шкуроздирання — це не той трейдофф який можна назвати хорошим. Навіть розрулити проблеми між людьми — це зовсім інший компот ніж колупатись в якомусь юніттесті чи холіварити про фреймворки. Однак, хочеться зауважити, що компанія не має очікувати від розробників, що він/ вона гарантовано стане тимлідом після певного успішного періоду співпраці.
Я радила б кожному розробнику покращувати рівень англійської мови. І якщо немає можливості щоденно спілкуватися, то точно варто відвідувати курси чи talking club. Менторити джунів може як Team/Tech https://wizardsdev.com/ Lead, так і Senior Engineer. Головна умова — це глибока експертиза і бажання допомогти колегам. Саме з цього почався мій плавний перехід від ролі Senior Engineer до Team/Tech Lead і далі Engineering Manager.
Senior Front-end Developer (vue3, Typescript)
Важливо розуміти ці відмінності, щоб правильно підбирати кандидатів на ці ролі та ефективно будувати взаємодію всередині команди. Розмежування робить співпрацю між Tech Lead і Team Lead критично важливою для успіху проєкту. Вони повинні працювати в унісон, обмінюючись інформацією та узгоджуючи свої дії для досягнення спільних цілей. Комунікативні навички, здатність до компромісів і взаєморозуміння є ключовими факторами успішної співпраці між цими двома важливими ролями в IT-проектах. Основна відмінність між Tech Lead і Team Lead полягає в їхній основній сфері відповідальності. Tech Lead зосереджений на технічних аспектах і якості продукту, тоді як Team Lead фокусується на управлінні командою та ефективності проєктних процесів.
Техлід зобов’язаний забезпечувати технічну цілісність продукту, тоді як керівник команди прагне до оптимізації роботи команди та досягнення проєктних цілей. На проєкті Technical Leader грає роль стратега і наставника. Він відповідає за визначення технічного напряму проєкту, переконуючись, що команда йде правильним шляхом для досягнення цілей проєкту. Це включає в себе вибір відповідних технологій, архітектури та забезпечення технічної грамотності рішень.
Team Lead: Хто Це Такий І Як Ним Стати
Шлях до ролі техліда – це не просто набір конкретних кроків, а й постійне прагнення до саморозвитку, поліпшення лідерських і технічних навичок. Становлення Tech Lead потребує часу, досвіду та постійного навчання. Інвестиції у власну освіту та розвиток, чи то через формальне навчання, самостійне вивчення, чи то через участь у курсах, таких як від IAMPM, є ключем до досягнення успіху в цій ролі.
- Я зазвичай ложу болт на будьякі лички аж до хед оф щось до кого всі за апрувами витрат ходять.
- Technical Lead – це професіонал із глибокими технічними знаннями, який відіграє ключову роль у процесі розробки ПЗ.
- Engineering Manager завжди є першим, до кого звертаються з усіма питаннями, пов’язаними з проєктом чи командою, і тобі доводиться усе вирішувати.
- Іноді людина постає перед нелегким вибором, в яку сторону розвиватись краще — як тимлід, техлід, старший розробник.
Якщо Middle Engineer бере частину відповідальності, то Senior Engineer, Team Lead, Engineering Manager є повністю самостійними й мають бути готові до екстрених ситуацій на проєкті. Не боятися, що щось піде не за планом, коли треба непередбачувано пофіксити баги або терміново вийти на зв’язок із замовником. Тут важлива гнучкість, критичне мислення й стресостійкість. Готовність до стресових ситуацій і вміння з ними справлятися на емоційному рівні часто важливіші, ніж технічні навички. Особливо якщо йдеться про особливості роботи Engineering Manager.
Принципів Engineering Management, Або Що Сприяє Кар’єрному Росту Розробника
Наші клієнти походять із багатьох галузей, включаючи фінтех, освіту, логістику, подорожі та електронну комерцію. Якщо ви хоч раз переглядали вакансії Business Analyst на job бордах, то точно відчували подив. Справа в тому, що є два напрямки бізнес-аналітиків (IT та non-IT), які не перетинаються. Привіт, мене звати Анастасія-Нікіта Бансал, я директор Enterprise Solutions у SmartyAds — компанії, яка займається розробкою adtech-платформ для програматик-реклами.
Technical Lead відіграє важливу роль у розробці програмного забезпечення. Він відповідає за забезпечення технічної якості проєкту, а також за ефективну взаємодію з командою розробників та іншими командами і відділами компанії. Technical Lead – це професіонал із глибокими технічними знаннями, який відіграє ключову роль у процесі розробки ПЗ. По суті, його завдання – забезпечити технічне керівництво і напрямок команди розробників у проєкті. Він відповідає не тільки за написання якісного коду, але й керує та надихає свою команду, забезпечуючи узгодженість та ефективність у роботі. Техлід відіграє важливу роль у формуванні, навчанні та управлінні командою розробників.
Щоб дизайн вийшов хорошим, потрібні знання та експертиза всієї команди. Є думка, що вище рівень технічної команди, тим менше потреба у ролі QA у процесі розробки ПЗ. В основному досвідчені розробники припускаються менше помилок, покривають код unit-тестами, самі можуть розібратися та усунути баги.
У тому, щоб забезпечувати не тільки технічне керівництво, а й створювати вмотивовану та скоординовану команду, здатну ефективно розв’язувати технічні проблеми та досягати цілей проєкту. Технічний лідер, будучи експертом у сфері розроблення, надає команді ясний напрямок і структуру, а також надихає її на досягнення високих результатів. Він забезпечує узгодженість у команді, допомагає розв’язувати складні технічні питання і забезпечує високі стандарти якості та безпеки продукту. Таким чином, технічне лідерство відіграє ключову роль в успішному розробленні програмного забезпечення, забезпечуючи високий рівень професіоналізму та ефективність команди розробників. Якщо вже вирішили стати менеджером, то варто розвивати свої exhausting abilities також, адже доведеться завоювати авторитет у команді саме завдяки своєму досвіду і знанню технологій. Думаю, що все ж у деяких компаніях є така практика найму організаційного менеджера проєкту та окремо технічного, який вирішуватиме суто технічні питання.
Має значення кількість проєктів — що розмаїтіший досвід розробника, то легше йому вдасться керувати технічною складовою робіт. Корисними будуть книжки й курси з прокачування софт-скілів. Коли проблема виникає у вас в команді, конкуренти можуть використати її як можливість. Коли проблема в них, можливість з’являється у вашої компанії. Періодично проводьте мітинги, щоб обговорити проблеми й те, як їх бачать спеціалісти. Дозвольте працівникам розповідати про те, що заважає в роботі, що треба поліпшити у відділі чи в компанії.
Відповідно до такої концепції engineering leaders — це не лише ті, що очолюють команду, а й усі експерти, які розробляють інновації, передові продукти та впроваджують цифрову трансформацію в реальність. Лідери готові взяти на себе відповідальність за все, що потрібне для досягнення цілей. Вони вміють оцінювати ситуацію з різних кутів і визначають, які дії гарантують результат. Для цього вчіться чітко формулювати мету й конкретизувати завдання.
По суті, Team/Tech Lead — це Senior Engineer, який вміє керувати людьми, орієнтується у процесах і вміє менторити інших. Загалом я працюю в ІТ вже близько 6 років, з них — 2,5 роки досвіду на позиції програміста в аутсорсинговій компанії й стартапі, а three — в компанії Innovecs. Є розробники, які створюють програмне забезпечення, є ті, хто пише embedded system – вбудовані системи. До них відносяться програми для автомобілів, плат, контролерів або систем «розумний дім». Тімлідами стають ті, хто пропонує зміни в процесах, зростає в технічному плані, ходить на конференції і прагне застосовувати нові знання на практиці. Знання необов’язково черпати з дорогих курсів, особливо якщо ваша мета — розвиток софт-скілів.
Склад IT-команди залежить від проєкту, його складності, цілей та темпів росту. Але є «стандартний набір», якого частіше за все достатньо tech lead для створення продукту і його запуску на ринок. Це допомагає розвитку спеціаліста відповідно до його бажань та потреб компанії.
Наприклад, advert tech — це надзвичайно динамічна сфера, де тренди можуть змінюватись кожного місяця, тому це відображається й на спеціалістах, які повинні швидко засвоювати інформацію і вчасно реагувати. Саме тоді багато компаній роблять помилку, намагаючись призначити на позицію тимліда старшого розробника (оскільки він більше за всіх розуміється на технології). Як показує практика, не кожен розробник бажає та згоден навчати, гайдити та комунікувати, а це — основне завдання тимліда. Middle ще може застрягати на якихось питаннях у той час, як Senior пропонує кілька варіантів рішення.
Для manual testing ви отримуєте програму та тест-кейси (опис кроків, які потрібно пройти, щоб отримати запланований результат). Тестувальник бере новий реліз програми, проходить по цих кроках і дивиться, чи працює програма так, як задумано. Якщо немає – фіксується bug, тобто помилка, яку програміст повинен виправити.